DIVOKÝ ZÁPAD, aneb vzít právo do svých rukou?
DIVOKÝ ZÁPAD, aneb vzít právo do svých rukou?
04.02.2019 15:45
Už to tak někdy bývá, že v člověku vše vzkypí a řekne DOST! Dost často se toto dost týká vztahu pronajímatel a nájemce. Nejčastěji situace, kdy nájemce řádně neplatí sjednané nájemné.
Pokud se pronajímatel snaží marně sjednat nápravu a všem jeho snahám je odpovědí toliko mlčení či sice hory slibů, ale „skutek utek“, pak se stane, že se pronajímatel rozhodne věc vyřešit „svépomocí“ a jako náhradu dluhu pojme majetek nájemce, umístěný v pronajatých prostorech.
 
Tak jestli vám toto přijde logické a spravedlivé, pak je třeba vás upozornit na významné Usnesení Nejvyššího soudu ČR z letošního května čj. 5 Tdo 444/2018-34. Ten zcela nekompromisně a kategoricky stanoví: „ Dluh na nájemném neopravňuje pronajímatele vniknout do pronajímaných prostor užívaných nájemcem a bez jeho svolení z nich odvézt věci jím v takových prostorech umístěné“.
 
A pokud se přeci jen k takovému činu odhodláte? Pak vězte, že vám hrozí, že vaše jednání může být kvalifikováno hned jako dvě trestněprávní jednání, a to krádež a porušování domovní svobody. Takže jestli můžeme radit, zasuňte pomyslné kolty zpět do pouzder a obraťte se na soud.
 
SLEDUJTE PRÁVNÍ POHOTOVOST A BUDETE VŽDY V OBRAZE! JSME TU PRO VÁS.
ZPĚT NA SEZNAM ČLÁNKŮ